podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Erytrea - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Erytrea - wiza, ambasady, przepisy

Asmara     
erytrea
Erytrea - podróże do ErytreiErytrea - mapa krajuErytrea - spis artykułów i galeriiErytrea - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeErytrea - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaErytrea - szczepienia, zdrowie, poradyErytrea - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROErytrea - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOErytrea - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Erytrei. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Erytrei, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy wjeżdżający do Erytrei muszą mieć wizę pobytową lub tranzytową. Można ją uzyskać w Ambasadzie Państwa Erytrea w Berlinie, w Konsulacie Generalnym Erytrei we Frankfurcie nad Menem lub w Ambasadzie Erytrei w Kairze (w tym ostatnim przypadku Ambasada Erytrei wymaga listu rekomendacyjnego z Ambasady RP).

Uwaga: pod żadnym pozorem nie można przebywać w Erytrei po terminie wygaśnięcia ważności wizy z uwagi na grożące sankcje karne. Ważność paszportu przy wjeździe powinna wynosić co najmniej 6 miesięcy. W przypadku tranzytu obowiązuje okazanie biletu na dalszą podróż. Nie ma wymogu dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przy wylocie z kraju obowiązuje opłata lotniskowa (20 USD lub 20 EURO).
Informacje dla kierowców
Międzynarodowe prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w okresie 90 dni od daty wjazdu. Jeśli kierujący pojazdem nie jest wymieniony w dowodzie rejestracyjnym, wymagane jest pełnomocnictwo właściciela pojazdu, firmy transportowej lub umowa z firmą leasingową.

Przepisy celne
Nie ma przepisów ograniczających wwóz i wywóz waluty. Wymiany na miejscową walutę dokonuje się w kantorach państwowych i licencjonowanych kantorach prywatnych. W związku z dużą różnicą między oficjalnym a czarnorynkowym kursem waluty, władze wprowadziły w tej sprawie rygorystyczne przepisy. Cudzoziemiec obowiązkowo musi zadeklarować posiadaną ilość gotówki przy wjeździe i okazać dokumenty legalnej wymiany waluty przy wyjeździe z kraju.


Bezpieczeństwo
Od 1 czerwca 2006 r. obowiązuje nieprzerwanie zakaz podróży cudzoziemców poza stolicę kraju Asmarę bez specjalnego zezwolenia z Ministerstwa Turystyki Erytrei. Ze względu na napięcia polityczne między Eytreą a Etiopią oraz Erytreą a Dżibuti i – co się z tym wiąże – dużą koncentrację wojsk na obszarze pogranicza, nie zaleca się podróży na te tereny. Nie powinno się też łączyć podróży do państw pozostających w konflikcie z Erytreą.
Przydatne informacje
Dni wolne od pracy to sobota i niedziela.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Sanie (Jemen) akredytowany jest również w Erytrei.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Państwa Erytrei
Stavanger Strasse 18
D-10439 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 446 746 0
fax: (0-0 49 30) 446 746 21